Aktualności

Wakacje z psem

Wakacje...3...2...1...START!

Przed nami długo wyczekiwany sezon urlopowy. Jeżeli w te wakacje stawiasz na wypoczynek ze swoim czworonożnym towarzyszem, pamiętaj aby odpowiednio się do tego przygotować. 

Przedstawiamy najważniejsze kwestie związane z podróżą z psem:

1. Środek transportu. Wybierając samochód należy pamiętać o tym, że pies nie może jechać ,,luzem". Najbezpieczniejsze będzie przypięcie go pasami przypinanymi do szelek transportowych, czy też ewentualnie klatka transportowa. Samochód wydaje się być najwygodniejszym środkiem transportu. Zawsze kiedy chcemy możemy się zatrzymać żeby dać pupilowi pić, pozwolić mu się wybiegać, czy załatwić.
Wybierając publiczne środki transportu należy zapoznać się wcześniej z obowiązującymi w nich zasadami związanymi z podróżą psiego pasażera. Przed każdą dłuższą podróżą zawsze warto pozwolić psu się wybiegać i wyszaleć. Zabierzmy czworonoga na długi spacer z jego ulubioną piłką. Dzięki temu na pewno będzie on spokojniejszy w trakcie podróży. 

2. Nocleg przyjazny psom. Wydaje się być to najważniejsza kwestia związana z wyjazdem. Na szczęście w dzisiejszych czasach coraz więcej hoteli czy innych miejsc noclegowych jest otwarta na przyjazd ze zwierzakami. Na wielu wyszukiwarkach noclegów mamy możliwość filtrowania obiektów właśnie pod tym kątem. Pamiętajmy, że istotne jest żeby pies miał możliwośc wyjścia w pobliskiej okolicy w celu załatwienia swoich potrzeb. 

3. Stan zdrowia psa. Koniecznie sprawdźmy ważność szczepień naszego pupila. Warto też wybrać się do weterynarza  żeby upewnić się że stan psa pozwala mu na odbycie podróży. 

4. Zaplanuj podróż. Odpowiednie rozplanowanie wakacji pozwoli nam uniknąć przykrych rozczarowań. Sprawdźmy czy np. wejdziemy z psem na plażę, czy w pobliżu znajdują się restauracje, do których bez problemu zabierzemy psa, to samo dotyczy obiektów, które mamy w planach zwiedzić. Dzięki temu będziemy pewni, że spokojnie i miło spędzimy czas zarówno my jak i nasi czworonożni przyjaciele. 


Kilka przydatnych informacji:

1. W gorące dni pamiętaj, że psy gorzej niż ludzie znoszą upały. Psa długowłosego warto przystrzyc dla jego własnego komfortu. 
Na plaży należy zapewnienić psu cień oraz słodką wodę do picia. Pamiętaj również o posprzątaniu po psie :) 
Po powrocie jeżeli nasz pies kąpał się w morzu należy przemyć mu łapki, a najlepiej całą sierść słodką wodą żeby pozbyć się soli i piasku, które mogą spowodować podrażnienia. 

2. Warto zaopatrzyć się w wygodny dla psa, przewiewny kaganiec. Dzięki temu w miejscach, w których zakładanie go psu jest obowiązkowe, nie będzie on stanowić problemu nawet w upalne dni. 

3. Adresatka. Nigdy nie przewidzimy do końca co może się zdarzyć i wykluczyć sytuacji, w której nasz pupil się zgubi, koniecznie więc zaopatrz psa w adresatkę!

4. Zabierz psu jego ulubiony kocyk, posłanie i zabawki. Pies nie rozumie dlaczego jego całe dotychczasowe otoczenie się zmieniło, na pewno dizęki tym dobrze znanym przedmiotom poczuje się mniej zagubiony w nowym miejscu. 

5. Dostosuj aktywność psa. Jeżeli Twój pies wcześniej był typowym kanapowcem musisz się z tym liczyć, nie możesz wymagać aby cały dzień spędził on na górskim szlaku, czy wytrzymał bieg przy rowerze na długi dystans. Planuj czas spędzony z psem odpowiednio do jego możliwości.

6. Zabierz ze sobą książeczkę zdrowia psa.  


Pamiętając o wyżej wymienionych sprawach  możemy być spokojni o udany wyjazd zarówno dla nas jak i czworonoga. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie dostosować swoich planów odpowiednio do psa, warto rozważyć pobyt w hotelu dla psów czy też zostawienie go pod opieką zaufanej osoby.